• TEMİZLİK % EVDE BAKIM & SU DEPOSU TEMİZLİĞİ & HAŞERE İLAÇLAMA
  • Şirketimi Ev, İş Yeri, Kurum Temizliği; Evde Hastanelerde, Hasta, Yaşlı, Yatalak, Çocuk, Bebek, Bakımı ve refakatçilik hizmetleri, Su Depoları temizliği, dezenfektanı, Epoksi boya ile; Haşerelere karşı Genel ilaçlama hizmeti vermektedir.

KİRLİ DEPOLAR SAĞLIĞIMIZI NASIL ETKİLER

   Kirli Depolar Sağlığımızı Nasıl Etkiler ?

Depolardaki suları içmesek bile, sebze ve meyvelerin yıkanması, banyo ve tuvalette kullanımı, dişlerimizin fırçalanması, bulaşık ve çamaşır yakanması ile de sudaki mikroplar vücudumuza girmektedir.(Tifo, Tifüs, Dizanteri, Kolera ve Hepatit gibi hastalıklar oluşmaktadır.) Ayrıca su depolarında görülen pas ve kum tanecikleri, hidrofor, arıtma cihazı, çamaşır ve bulaşık makinalarımızı tahrip ederek bozmaktadır. Kuraklık nedeni ile şehir sularında kesintiler başlamadan su depolarınızı temizletmeniz gerekmektedir; çünküsular kesilip sonradan geldiğinde kirli depolardan çamurlu sular akacaktır. Bunu önlemenin tek yolu; sadece bu tür pislikler için özel üretilmiş olan temizlik maddesi kullanarak su deposuna yılda en az bir kez periyodik temizlik yaptırmaktır

  Lütfen "Temizliyorum" Diyenlere Dikkat Edin!

Son günlerde piyasada görülen ehliyeti olmayan kişi ve kuruluşlar, sağlığımızla bu kadar doğrudan ilgili bir konu olan su depolarını, hiç önem vermeden; deterjan, ne olduğu ve resmi belgeleri olmayan olmayan maddeler, Sodyum Hipo Klorit (Çamaşır suyunun ta kendisi) ve hatta yalnız basınçlı su ile yıkamakta ve klor atıyoruz diye sizleri kandırmaktadır. Büyük Şehir Belediyesi veya İSKİ'deniz diyen şahıs veya şirketler taşeron firmalardır. Şirketlerine ait bilgileri isteyiniz. Bu tip mekanik temizliklerde, pas, mangan ve zararlı mikropları depo yüzeylerinden çıkarılamadığı için HİJYENİK bir temizlik de sağlanamaz. Günümüzde, yalnızca su deposu HİJYENİK temizliği ve dezenfeksiyonu için üretilmiş maddeler bulunmaktadır.

  Su Deposu Temizliği Nasıl Olmalıdır?

Şirketimiz; su depolarının temizliğini, A.B. standartlarına uygun, resmi kullanım izni, özel patenti , (Patent no: 2040546) ve insan sağlığına zararı olmadığına dair resmi belgesi olan, Bakanlıkça onaylı: TSE Belgeli: MICROTERM - FG isimli özel temizlik maddesi ile yapmaktadır. Bu madde depo yüzeylerine sürüldüğünde dezenfekte ve çözücü etkisi sayesinde, yüzeylerde taşlaşmış olarak bulunan; pas, mangan, kir ve mikroplar eriyerek çözülmektedir. Çözülen pislikler basınçlı su makinaları ve aparatlarla yıkanarak tabanda biriken sular dışarı atılmakta ve depo HİJYENİK duruma getirilmektedir. Yıkama işleri bittikten sonra pH ve Klor Testleri yapılarak teknik bir rapor halinde yöneticilere sunulmaktadır. Temizlikte kullanılan ürün, ALMANYA'DA özellikle su deposu temizliği için üretilmiş, patenti ve resmi SU DEPOLARINDA KULLANILABİLİR belgesi olan bir üründür.

Su Deposu izolasyonu ve Su Deposu Kaplama
Su depolarında zamanla çatlak, çürüme, sızdırma, korozyon ve paslanmalar meydana gelir. Bu sızdırmalar hem sağlıksız bir depo oluşturur hem de sızan sular bina temellerine girip kolon ve kirişlerde pas yaparak depreme karşı binayı zayıf düşürür. Bu olumsuzlukları kaplama ve izilasyon işlemleri ile gidermekteyiz. Ayrıca binaların, teras, balkon, çatı ve inşaat temel izolasyonlarında da hizmet vermekteyiz. Depolarda kullandığımız çimento, poliüretan ve PVC MEMBRAN bazlı ürünlerin hepsinin GIDA TÜZÜĞÜNE UYGUNLUK BELGELERİ vardır.
30 yıllık İSKİ ve Özel Sektör tecrübelerimizle yaptığımız işlere 10 Yıl Garanti vermekteyiz. Sac (metal) depolarda en sık görülen problem ise, kirliliğin dışında paslanma ve mantar benzeri tabakaların oluşmasıdır. Bunu önlemenin yolu (beton depolarda da olduğu gibi) suyla metal yüzeyin temasının tamamen kesilmesi yani DEPONUN KAPLANMASIDIR. 

Depolar nasıl kirlenir?

Depolara gelen sular ne kadar temiz olursa olsun (arıtma cihazından geçirilse dahi) depolara alındıktan 4-6 ay sonra, fiziksel ve kimyasal reaksiyonlar sonucu, suda bulunan demir, mangan, yosun ve kireç gibi maddeler sudan ayrılarak bulundukları depo ve kaplarda birer teressubat tabakası meydana getirirler. Ayrıca, arıtması tam yapılamadan verilen şehir suları ile gizli boru kırıklarından sızarak, (Nadiren de olsa) ters vakumla depolara kadar gelen pis çevresel atık sular ve depolarda gördüğümüz kedi yavrusu, fare, böcek ölüleri ile solucan ve kurtçuklar da depolarımızı mikrop yuvası haline getirmektedir.

Depolar sağlığımızı nasıl etkiler?

Depolardaki suları içmesek bile, sebze ve meyvelerin yıkanması, dişlerimizin fırçalanması, ile de mikroplar vücudumuza girmektedir. Dünya Sağlık Teşkilatı, hastalıkların %80'inin kirli ve mikroplu sulardan meydana geldiğini açıklamıştır. (Tifo, Tifüs, Dizanteri, Kolera ve Hepatit gibi). Ayrıca su depolarında görülen pas ve kum tanecikleri, hidrofor, arıtma cihazı, çamaşır ve bulaşık makinalarımızı tahrip ederek bozmaktadır. Bunu önlemenin tek yolu; sadece bu tür pislikler için özel üretilmiş olan temizlik maddesi kullanarak yılda en az bir kez periyodik temizlikler yaptırmaktır.

 Su Depolarının Temizliği Nasıl Olmalıdır?

Şirketimiz; su depolarının temizliğini, A.B. standartlarına uygun, resmi kullanım izni ve özel patenti , (Patent no: 2040546) ve sağlığa zararı olmadığına dair resmi belgesi olan, Bakanlıkça onaylı: HERLI - RAPID - TW ve VITAMIN FCM 1 isimli özel temizlik maddesi ile yapmaktadır. Bu madde deponun yüzeylerine sürüldüğünde maddenin dezenfekte ve çözücü etkisi sayesinde, yüzeylerde taşlaşmış olarak bulunan; pas, mangan, kir ve mikroplar eriyerek çözülmektedir. Çözülen pislikler basınçlı su makinaları ve aparatlarla yıkanarak tabanda biriken sular dışarı atılmakta ve depo HİJYENİK duruma getirilmektedir. Yıkasma işleri bittikten sonra pH ve Klor Testleri yapılarak teknik bir rapor halinde yöneticilere sunulmaktadır. HİJYENİK temizliği yapılmış depo suları içmeye ve kullanıma uygun sulardır.

 

HİZMETLERİMİZ

.Su deposu ve havuzların Hijyenik Temizlik Dezenfeksiyonu ve Bakımı

.Sac (Metal), Beton ve Fiber Depoların Kaplama ve İzolasyonu

.İnşaatların Temel, Perde Duvarı, Teras, Çatı ve Zemin İzolasyonları

.Fiber, Polyester, Polietilen Su Deposu Montaj Satış ve Danışmanlığı

.Apartman ve Sitelerdeki Tesisat, Hidrofor ve Su Arıtma Sistemleri

.Yapı Kimyasallarının Uygulanması (Epoksi, Poliüretan, Çimento Esaslı)

 ÇALIŞMA ALANLARIMIZ

Apartman, site, okul, fabrika, hastane, otel, restaurant ve işyerlerindeki;

 • Su depoları
 • Mazot ve gaz depoları
 • Gıda Maddelerı üretim depoları
 • Asit depoları
 • Çeşitli kimyasal stok tankları
 • Yangın söndürme rezerv tankları
 • Zirai ilaçlama tankları
 • Çatı ve terasların izolasyonu
 • Bütün sektörler için, her türlü amaca uygun
  özel metal tanklar ile fiberglass ve polietilen su depoları

 

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam24
Toplam Ziyaret85528
Takvim
SAAT
Hava Durumu
Anlık
Yarın
27° 27° 12°