• TEMİZLİK % EVDE BAKIM & SU DEPOSU TEMİZLİĞİ & HAŞERE İLAÇLAMA
    • Şirketimi Ev, İş Yeri, Kurum Temizliği; Evde Hastanelerde, Hasta, Yaşlı, Yatalak, Çocuk, Bebek, Bakımı ve refakatçilik hizmetleri, Su Depoları temizliği, dezenfektanı, Epoksi boya ile; Haşerelere karşı Genel ilaçlama hizmeti vermektedir.
KORONAVİRÜSÜ1994 yılı itibari ile Merkezi Erzurum’da kurulan ve başta ilaçlama, dezenfeksiyon ve hijyen üzerine çalışma şirketimiz BETİS Dezenfeksiyon ve Hijyen servisi olarak 2009 ve 2015 yıllarında çıkan HRN1 domuz gribine karşı yapmış olduğumuz çalımalar ile Erzurum başta olmak üzere tüm Doğu Anadolu bölgesinde hijyen ve dezenfeksiyon çalışmaları ile üstün deneyim elde etmiş olmamız nedeni ile siz değerli Erzurum ve tüm Türkiye de bu tecrübelerimizi deneyimli kadrolarımız ile sizlerle paylaşmak bizim için mutluluk verecektir.

 

SU DEPOSU TEMİZLİĞİ VE DEZENFEKTAN

En Ucuz Isınma Sistemi

Isıtma Sisteminizden En Ucuza Yararlanmak İçin

Isıtma sisteminden kış boyunca sorunsuz, ekonomik ve azami konforla faydalanmanızı sağlayan bir bakım işlemi olan petek temizliği; şebeke suyu kullanan sistemde biriken kirecin petekler ve tesisattan tahliye edilmesini sağlar. Bireysel uygulamalarla peteklerde biriken ve verimliliğin günden güne biraz daha fazla düşmesine sebep olan kirecin temizlenmesi mümkün olmadığı için bu işlem için düzenli olarak işin uzmanına yani servis ekibimize başvurmanız gerekir. Deneyimli teknisyenlerin görev aldığı servis ekibimiz kapalı devre olarak peteklerin temizliğini yapmakta, tesisata bağladığı yıkama makinaları sayesinde etrafı kirletmeden sistem bünyesindeki tüm petekleri tek seferde temizlemektedir. Bu temizlik işlemiyle sadece peteklerdeki ısınma sorunları giderilmemekte, bu gibi problemlerin yaşanmadığı ısıtma sistemlerinin kusursuz bir biçimde çalışmayı sürdürmesi sağlamaktadır. Bir başka ifadeyle arıza ve ısı kaybı gibi sorunlar yaşanmaması için petekler düzenli olarak temizlenmelidir.

Şebeke sularının genel olarak yoğun miktarda kireç ihtiva ettiği ülkemizde, ev ve işyerlerinde kullanılan ısıtma sistemlerinin oldukça büyük bir kısmı ısı iletimini şebekeden aldığı bu kireçli suyla yapmaktadır. Sudaki kireç tıpkı çay demlediğimiz çaydanlıklarda olduğu gibi, yüksek sıcaklıklarda metale tutunma eğilimi sergiler. Bulaşık ve çamaşır makinalarının ısıtıcı parçalarının kireçlenmemesi için çeşitli kireç önleyici maddeler kullanılırken ısıtma sistemlerinin kireç yüzünden sorun yaşamayacağı zannedilir. Oysa tam aksine aynı sorun bu sistemler için de geçerlidir ve kireç birikmesinden kaynaklı arızalarda basit bir çamaşır makinası ısıtıcısından çok daha pahalı sistem elemanları zarar görebilir. Tesisatın su geçişlerinde biriken kirecin tıkanıklıklara yol açması halinde yüksek maliyetli arızalar baş gösterirken bu gibi tıkanıklıklar güvenlik açısından da büyük riskler oluşturur. Servis ekibimiz bu sebepten ötürü arızaları beklemeden ve ertelemeden sisteminizin temizliğine gereken önemi vermenizi ve düzenli olarak peteklerinizi temizlettirmenizi önerir.

Peteklerin dibinde birikmeye başlayan ve farklı maddelerin çökerek, bu alanda sıkışmasıyla birlikte yoğun katmanlar oluşturan kireç yüzünden sıcak su peteklerin altına ulaşamaz hale gelir. Üretilen ısıyı taşıyan ve peteklerin sadece üstünü dolaştıktan sonra sisteme geri dönen sıcak suyun hiç uğramadığı alt bölümler soğuk kalır. Tüm yüzey alanı eşit derecede ısınması gereken peteklerin sadece üst bölümünün ısınması, ısıtma sisteminizin ürettiği ısı enerjisinin önemli bir bölümünden faydalanamadığınız anlamına gelir. Sadece üst bölümler ısınabildiği için kış soğuklarında ısınmak adına sistemi daha yüksek dereceye ayarlamanız durumundaysa su sıcaklığının artması, şebeke suyundaki kirecin metal yüzeylere daha da fazla tutunma eğilimi sergilemesine yani sorunun daha da hızlı bir şekilde artmasına sebep olacaktır. Bu tür ilerlememiş sorunlarda peteklerin ısınmamasıyla birlikte artık her an tıkanıklıklar oluşabilir ve tüm sistem arızalanabilir demektir. Servis ekibimizle biran önce iletişime geçerek, arıza riskini ortadan kaldırabilir ve şuan sorunsuz çalışan ısıtma sisteminizin aynı yüksek performansla kış boyunca çalışmasını garanti altına alabilirsiniz.
Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam23
Toplam Ziyaret99279
Takvim
SAAT
HİDROJEN PEROKSİT

HİDROJEN PEROKSİT

CAS numarası: 

7722-84-1

EC Numarası: 

231-765-0

PubChem: 

784

ChemSpider: 

763

Donma noktası : 

-0,43°C

Kaynama noktası : 

150,2°C

Molar kütle: 

34,0147 g / mol

Yoğunluk: 

1.135 g/cm3 (20 ° C, 0) 1.450 g/cm3 (20 ° C, saf)

Asitlik (pKa): 

11.75

Kırılma indeksi (nD):

 1,4061

Viskozite: 

1.245 cP (20 ° C)

Dipol moment: 

2.26 D

 

Açıklama

Standart Verileri
Kimyasal formülü H2O2 olan renksiz ve kokusuz bir sıvı olup, suda ve alkolde çözünebilen,ortama bağlı olarak indirgen ve yükseltgen özellik gösterebilen,kimyasal olarak kararlı olmayan,yoğun sıvı formunda bir kimyasaldır. Kolaylıkla su ve oksijen vermek üzere bozunabilmektedir. % 70- 90 aralığındaki H2Oçözeltileri patlayıcı özellik gösterebilmektedir.Metal safsızlığının katalitik etki gösterdiği durumlarda bu maddenin bozulma hızı artmaktadır.Derişik halde oldukça tahriş edicidir.

Genel Bilgi

 Üretim ve Reaksiyonları

Hidrojen peroksit doğada kar ve yağmur içerisinde az miktarda bulunmaktadır. Eski zamanlarda baryum oksidin havada 500°C’ye ısıtılması ile elde edilen baryum peroksidin sülfat asidi ile muamelesinden elde edilmekteydi.

 BaO2 H2SO 4  -- › BaSO 4 H22
Suyun elektrolizi esnasında katot çevresinde meydana gelir Etil antrakinonun otoksidasyonundan elde edilebilmektedir. Derişik sülfat asidi elektroliz edildiğinde peroksidisülfat asidi elde edilir. İkincil reaksiyon olarak oluşan maddenin su ile reaksiyonundan hidrojen peroksit elde edilebilmektedir.

H2S28 2H2O -- › 2H2SO4 H2O2

Kullanım Alanları

Kimya
% 3’lük çözeltisi oksijenli su olarak,% 70’lik çözeltisi organik maddeleri ve anorganik iyonları oksitlemede kullanılmaktadır.0 luk çözeltisi perhidrol adı altında bu sektörde kullanım alanı bulmaktadır.

Tekstil
% 30-50 arasındaki konsantrasyonları tekstil sanayiinde pamuklu kumaşları beyazlatmak maksadıyla kullanılmaktadır.

Hijyen
% 3-4’lük çözeltisi oksijenli su olarak mikrop öldürücü,temizleyici olarak kullanılmaktadır.

Gıda
Gıda maddelerinde beyazlatıcı olarak kullanılabilmektedir.

Kozmetik
% 3-6’lık çözeltisi kozmetik sektöründe saç boyalarında katkı maddesi olarak ve saç sarartılması amacıyla kullanılmaktadır.

Su
Su arıtma sistemlerinde Trihalometanlar ve haloasetik asitleri azaltırken, su arıtmada hidrojen peroksit,koku azaltma,su tadı değiştirme,ozon miktarını artırma veya azaltma maksadıyla kullanılmaktadır.


Tarım
Hidroponik olarak bazı çiftçilik sulama çözümlerinde hidrojen peroksit zayıf solüsyon halinde kullanılmaktadır.

Patlayıcı
Bu sektörde organik peroksit patlayıcısı oluşturmak için kullanılmaktadır.

 

Hava Durumu