• TEMİZLİK % EVDE BAKIM & SU DEPOSU TEMİZLİĞİ & HAŞERE İLAÇLAMA
    • Şirketimi Ev, İş Yeri, Kurum Temizliği; Evde Hastanelerde, Hasta, Yaşlı, Yatalak, Çocuk, Bebek, Bakımı ve refakatçilik hizmetleri, Su Depoları temizliği, dezenfektanı, Epoksi boya ile; Haşerelere karşı Genel ilaçlama hizmeti vermektedir.
KORONAVİRÜSÜ1994 yılı itibari ile Merkezi Erzurum’da kurulan ve başta ilaçlama, dezenfeksiyon ve hijyen üzerine çalışma şirketimiz BETİS Dezenfeksiyon ve Hijyen servisi olarak 2009 ve 2015 yıllarında çıkan HRN1 domuz gribine karşı yapmış olduğumuz çalımalar ile Erzurum başta olmak üzere tüm Doğu Anadolu bölgesinde hijyen ve dezenfeksiyon çalışmaları ile üstün deneyim elde etmiş olmamız nedeni ile siz değerli Erzurum ve tüm Türkiye de bu tecrübelerimizi deneyimli kadrolarımız ile sizlerle paylaşmak bizim için mutluluk verecektir.

 

SU DEPOSU TEMİZLİĞİ VE DEZENFEKTAN

Refakatçi Hizmetleri

 İPEK YOLU Hasta Refakatçi

Hastalık, sabır gerektiren ve bu nedenle de insanoğlu için oldukça zorlu geçen süreçlerden biridir. Bu zorlu süreç sadece hasta için değil hasta yakınları için de oldukça yorucu olabilmektedir. Kimi hastalıklarda hastaneye yatış bile gerekmeksizin tedavi olunabiliyorken, kimi hastalıklarda ise aylar süren hastanede yatış süreçleri olabilmekte; hastanın genel durumuna ve ek hastalıklarına bağlı olarak da değişen şekilde hasta refakatçisine görevler düşmektedir.

Hangi Durumlarda Hasta Refakatçisi Gerekir?

Hastanelerde yataklı servislerde hastalar odalarda kendi yataklarında kalmakta ve belli saatlerde hemşireler hastaların değerlerini kontrol için gelmektedir. Yani bir yoğun bakım şartları olmadığından hastalar sürekli gözetim altında olmamakta, ani bir sıkıntı olduğunda geç fark edilebilmektedir. Bu nedenle bir refakatçinin hastanın yanı başında olması, olası bir sorunu anında gözlemleyip sağlık personellerini acil yardıma çağırmak açısından oldukça önemlidir.
Yoğun çalışıyor ve işinizi bırakamıyorsanız; hastanedeki anne / babanızı yalnız bırakmak istemiyorsanız
Hastanızın yatacağı bölüm doktorları tarafından refakatçi isteniyor ancak siz müsait değilseniz
Refakatçi olarak istenen özelliklere sahip değilseniz, bu özelliklerde akrabanız yoksa
Uzun süren hastane yatış süreçlerinde
Kısacası, hastanızla yakından ilgilenmek istediğiniz ancak sizin olmadığınız her durumda..
Bizler de refakatçi ihtiyaçlarınıza çözüm sunarak deneyimli ve eğitimli hasta bakıcılarımızla bu zor gününüzde sizlerin yanınızda oluyor, hastanızın iyileşmesi dışında zihninizi meşgul edecek her şeyden uzak durmanıza yardımcı olmaya çalışıyoruz.

( İPEK YOLU Danışmanlık ve Hasta Bakım Hizmetleri) Size Ne Sunuyor?
Yukarıda bahsettiğimiz tüm durumlara ilişkin hasta bakıcılarımıza eğitim verilmiştir. Hangi durumda ne yapmaları gerektiği, neyin acil olduğu, hastada nelere bakmaları gerektiği vb. konular detaylı olarak anlatılmış, ayrıca bir özeti de yazılı olarak ellerinde mevcuttur.
Eğer talep ederseniz, hemşirelik – yaşlı bakıcılığı vb. bölümlerden mezun olmuş, yani bu işin akademik eğitimini de almış hasta bakıcılarımız da mevcuttur.
Hastanızın durumu ve ihtiyaçları ne olursa olsun; hastanıza uygun hasta bakıcılarımızı size yönlendiriyoruz.

Ücretlendirme, vergi, sigorta, sözleşme vb. hiçbir prosedürle uğraşmanıza gerek kalmıyor! Tüm prosedürleri biz hallediyoruz.
24 saat refakatçi istediğiniz durumlarda, hastanızın yalnız kalmaması için hasta bakıcıları değişimli olarak gönderiyoruz.
Hasta bakıcımızın herhangi bir acil durumunda yeni görevlendirme yaparak hastanızı yalnız bırakmıyoruz.
Kısaca, size sadece hastanızı düşünmek kalıyor. Geri kalan her şey için İPEK YOLU Danışmanlık ve Hasta Bakım Hizmetleri olarak çözüm üreterek işinizi kolaylaştırmaya çalışıyoruz.

İPEK YOLU Danışmanlık ve Hasta Bakım Hizmetleri Refakatçi Ücretleri Nasıl Olmakta?
Hastanız nedeniyle sizin de manevi sıkıntınızı anlıyor, en uygun fiyatı belirlemeye gayret ediyoruz.
Ücretlendirme, yukarıda bahsettiğimiz detayların konuşulması ile netleşmesi gerektiğinden sizleri bir kahvemizi içmeye ve hastanız için neler yapabileceğimizi yüz yüze konuşmaya davet ediyoruz. Adres bilgimize buradan ulaşabilirsiniz.
Dilerseniz, evde yaşlı – hasta bakımı ile ilgili detaylar için de Aydın Yaşlı – Hasta Bakıcı sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
Acil şifalar dileriz…

 

Aradığınız personel, eleman veya bakıcı için telefon numaranızı bırakmanız yeterli.

 
 
 
 
 
 
Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam29
Toplam Ziyaret105142
Takvim
SAAT
HİDROJEN PEROKSİT

HİDROJEN PEROKSİT

CAS numarası: 

7722-84-1

EC Numarası: 

231-765-0

PubChem: 

784

ChemSpider: 

763

Donma noktası : 

-0,43°C

Kaynama noktası : 

150,2°C

Molar kütle: 

34,0147 g / mol

Yoğunluk: 

1.135 g/cm3 (20 ° C, 0) 1.450 g/cm3 (20 ° C, saf)

Asitlik (pKa): 

11.75

Kırılma indeksi (nD):

 1,4061

Viskozite: 

1.245 cP (20 ° C)

Dipol moment: 

2.26 D

 

Açıklama

Standart Verileri
Kimyasal formülü H2O2 olan renksiz ve kokusuz bir sıvı olup, suda ve alkolde çözünebilen,ortama bağlı olarak indirgen ve yükseltgen özellik gösterebilen,kimyasal olarak kararlı olmayan,yoğun sıvı formunda bir kimyasaldır. Kolaylıkla su ve oksijen vermek üzere bozunabilmektedir. % 70- 90 aralığındaki H2Oçözeltileri patlayıcı özellik gösterebilmektedir.Metal safsızlığının katalitik etki gösterdiği durumlarda bu maddenin bozulma hızı artmaktadır.Derişik halde oldukça tahriş edicidir.

Genel Bilgi

 Üretim ve Reaksiyonları

Hidrojen peroksit doğada kar ve yağmur içerisinde az miktarda bulunmaktadır. Eski zamanlarda baryum oksidin havada 500°C’ye ısıtılması ile elde edilen baryum peroksidin sülfat asidi ile muamelesinden elde edilmekteydi.

 BaO2 H2SO 4  -- › BaSO 4 H22
Suyun elektrolizi esnasında katot çevresinde meydana gelir Etil antrakinonun otoksidasyonundan elde edilebilmektedir. Derişik sülfat asidi elektroliz edildiğinde peroksidisülfat asidi elde edilir. İkincil reaksiyon olarak oluşan maddenin su ile reaksiyonundan hidrojen peroksit elde edilebilmektedir.

H2S28 2H2O -- › 2H2SO4 H2O2

Kullanım Alanları

Kimya
% 3’lük çözeltisi oksijenli su olarak,% 70’lik çözeltisi organik maddeleri ve anorganik iyonları oksitlemede kullanılmaktadır.0 luk çözeltisi perhidrol adı altında bu sektörde kullanım alanı bulmaktadır.

Tekstil
% 30-50 arasındaki konsantrasyonları tekstil sanayiinde pamuklu kumaşları beyazlatmak maksadıyla kullanılmaktadır.

Hijyen
% 3-4’lük çözeltisi oksijenli su olarak mikrop öldürücü,temizleyici olarak kullanılmaktadır.

Gıda
Gıda maddelerinde beyazlatıcı olarak kullanılabilmektedir.

Kozmetik
% 3-6’lık çözeltisi kozmetik sektöründe saç boyalarında katkı maddesi olarak ve saç sarartılması amacıyla kullanılmaktadır.

Su
Su arıtma sistemlerinde Trihalometanlar ve haloasetik asitleri azaltırken, su arıtmada hidrojen peroksit,koku azaltma,su tadı değiştirme,ozon miktarını artırma veya azaltma maksadıyla kullanılmaktadır.


Tarım
Hidroponik olarak bazı çiftçilik sulama çözümlerinde hidrojen peroksit zayıf solüsyon halinde kullanılmaktadır.

Patlayıcı
Bu sektörde organik peroksit patlayıcısı oluşturmak için kullanılmaktadır.

 

Hava Durumu