• TEMİZLİK % EVDE BAKIM & SU DEPOSU TEMİZLİĞİ & HAŞERE İLAÇLAMA
    • Şirketimi Ev, İş Yeri, Kurum Temizliği; Evde Hastanelerde, Hasta, Yaşlı, Yatalak, Çocuk, Bebek, Bakımı ve refakatçilik hizmetleri, Su Depoları temizliği, dezenfektanı, Epoksi boya ile; Haşerelere karşı Genel ilaçlama hizmeti vermektedir.
KORONAVİRÜSÜ1994 yılı itibari ile Merkezi Erzurum’da kurulan ve başta ilaçlama, dezenfeksiyon ve hijyen üzerine çalışma şirketimiz BETİS Dezenfeksiyon ve Hijyen servisi olarak 2009 ve 2015 yıllarında çıkan HRN1 domuz gribine karşı yapmış olduğumuz çalımalar ile Erzurum başta olmak üzere tüm Doğu Anadolu bölgesinde hijyen ve dezenfeksiyon çalışmaları ile üstün deneyim elde etmiş olmamız nedeni ile siz değerli Erzurum ve tüm Türkiye de bu tecrübelerimizi deneyimli kadrolarımız ile sizlerle paylaşmak bizim için mutluluk verecektir.

 

SU DEPOSU TEMİZLİĞİ VE DEZENFEKTAN

İLAÇLAMA NEDİR

 İLAÇLAMA NEDİR ?

Bir bölgenin yaşamsal alanının birden çok etkene yada belirli bir zararlıya karşı kimyasal ve biyolojik önlemler alınarak dezenfekte ve temizleme  işine denir.

İlaçlama ne zaman gereklidir? İlaçlama günümüzde kanunlarla sabitlenmiş zaman aralıklarında tekrarlanır. Özellikle yaşamsal alanlarında ilaçlanmaması çeşitli hastalıkları beraberinde getirir.

Kene ilaçlama, ve diğer ilaçlamalar nasıl yapılacağı bilinmiyorsa ve gerekli belgeler olmadan Sağlık Bakanlığı kontrolünde olmayan ilaçlar kullanılırsa çok ciddi sorunlara yol açmaktadır.Kene ilaçlama kırım kongo ateşli kanama hastalığını bulaştıran kenelerden sonra daha dikkat edilmesi gereken bir konudur. Sağlığınızı ucuz ilaçlama yaptıran fakat kontrollerden geçmeyen kişi veya firmalara yaptırmayın.İlaçlama için muhakkak gerekli belgeleri isteyin.

Böcek ilaçlama hastalıkları git gide artmaktadır. Böceklerin sebep olduğu hastalıklar- ın önüne geçmek için ilaçlama yapılmalıdır.Son Yıllarda haşere ve kemirgen tüm yurdumuzda büyük bir sorun haline gelmiştir.İlaçlama böcek ilaçlama çalışmaları hız kazanmış sertifika zorunluluğu getirilmiştir. İlaçlama servisi olabilmek için artık Avrupa Birliği kriterleri doğrultusunda yeni  yasal düzenlemeler  yapılmış ilaçlama hususu yasal zemine oturtulmuş

Haşere ve  kemirgen  bulunan  ortamlarda mikrop  hızla üremekte  ve bizleri sağlıksız ortamlarda  yaşamak zorunda bırakmak tadır. Biz BETİS GENEL İLAÇLAMA   olarak size mikropsuz, sağlıklı ve temiz bir ortam vaat ediyoruz...

HAŞERE VE KEMİRGEN İLAÇLAMASINDA ÖNCÜYÜZ.MİKROPSUZ BİR ORTAM İÇİN BİZİ ARAYIN 

Kemirgenlerle Mücadele Özel Yöntemler Gerektirir..!

Kemirgen mücadelesinde; Kullanılan yöntemler ve yemler, kemirgenlerin türü, mücadelenin yapılacağı alanın bilgileri ( büyüklüğü, giriş çıkışları vs ) çok önemlidir. Bunların yanında kemirgen mücadelesinde başarılı bir sonuca ulaşmak için hizmet alacağınız firmanın ve firma elemanlarının konusunda profesyonel olması da çok önemlidir.

Haşerelerle mücadele profesyonelce yapılmalıdır

Doğru ilaç
Doğru uygulama
Uygulamada süreklilik
haşere mücadelesinin temel koşullarındandır.

Biz doğru ilaç ve doğru uygulama işini uzman personellerimizle çok iyi yaptığımıza inanıyoruz. Uygun fiyat ve eksiksiz hizmet anlayışımızla Her semte 24 Saat servisi miz vardır.

Sprey uygulamasında ortamda açık gıda maddesi bulundurulmaz

BETİS GENEL İLAÇLAMA olarak sizlerle en sağlıklı hizmeti en ekonomik fiyata vermek için çalışıyoruz
Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam29
Toplam Ziyaret103833
Takvim
SAAT
HİDROJEN PEROKSİT

HİDROJEN PEROKSİT

CAS numarası: 

7722-84-1

EC Numarası: 

231-765-0

PubChem: 

784

ChemSpider: 

763

Donma noktası : 

-0,43°C

Kaynama noktası : 

150,2°C

Molar kütle: 

34,0147 g / mol

Yoğunluk: 

1.135 g/cm3 (20 ° C, 0) 1.450 g/cm3 (20 ° C, saf)

Asitlik (pKa): 

11.75

Kırılma indeksi (nD):

 1,4061

Viskozite: 

1.245 cP (20 ° C)

Dipol moment: 

2.26 D

 

Açıklama

Standart Verileri
Kimyasal formülü H2O2 olan renksiz ve kokusuz bir sıvı olup, suda ve alkolde çözünebilen,ortama bağlı olarak indirgen ve yükseltgen özellik gösterebilen,kimyasal olarak kararlı olmayan,yoğun sıvı formunda bir kimyasaldır. Kolaylıkla su ve oksijen vermek üzere bozunabilmektedir. % 70- 90 aralığındaki H2Oçözeltileri patlayıcı özellik gösterebilmektedir.Metal safsızlığının katalitik etki gösterdiği durumlarda bu maddenin bozulma hızı artmaktadır.Derişik halde oldukça tahriş edicidir.

Genel Bilgi

 Üretim ve Reaksiyonları

Hidrojen peroksit doğada kar ve yağmur içerisinde az miktarda bulunmaktadır. Eski zamanlarda baryum oksidin havada 500°C’ye ısıtılması ile elde edilen baryum peroksidin sülfat asidi ile muamelesinden elde edilmekteydi.

 BaO2 H2SO 4  -- › BaSO 4 H22
Suyun elektrolizi esnasında katot çevresinde meydana gelir Etil antrakinonun otoksidasyonundan elde edilebilmektedir. Derişik sülfat asidi elektroliz edildiğinde peroksidisülfat asidi elde edilir. İkincil reaksiyon olarak oluşan maddenin su ile reaksiyonundan hidrojen peroksit elde edilebilmektedir.

H2S28 2H2O -- › 2H2SO4 H2O2

Kullanım Alanları

Kimya
% 3’lük çözeltisi oksijenli su olarak,% 70’lik çözeltisi organik maddeleri ve anorganik iyonları oksitlemede kullanılmaktadır.0 luk çözeltisi perhidrol adı altında bu sektörde kullanım alanı bulmaktadır.

Tekstil
% 30-50 arasındaki konsantrasyonları tekstil sanayiinde pamuklu kumaşları beyazlatmak maksadıyla kullanılmaktadır.

Hijyen
% 3-4’lük çözeltisi oksijenli su olarak mikrop öldürücü,temizleyici olarak kullanılmaktadır.

Gıda
Gıda maddelerinde beyazlatıcı olarak kullanılabilmektedir.

Kozmetik
% 3-6’lık çözeltisi kozmetik sektöründe saç boyalarında katkı maddesi olarak ve saç sarartılması amacıyla kullanılmaktadır.

Su
Su arıtma sistemlerinde Trihalometanlar ve haloasetik asitleri azaltırken, su arıtmada hidrojen peroksit,koku azaltma,su tadı değiştirme,ozon miktarını artırma veya azaltma maksadıyla kullanılmaktadır.


Tarım
Hidroponik olarak bazı çiftçilik sulama çözümlerinde hidrojen peroksit zayıf solüsyon halinde kullanılmaktadır.

Patlayıcı
Bu sektörde organik peroksit patlayıcısı oluşturmak için kullanılmaktadır.

 

Hava Durumu