• TEMİZLİK % EVDE BAKIM & SU DEPOSU TEMİZLİĞİ & HAŞERE İLAÇLAMA
    • Şirketimi Ev, İş Yeri, Kurum Temizliği; Evde Hastanelerde, Hasta, Yaşlı, Yatalak, Çocuk, Bebek, Bakımı ve refakatçilik hizmetleri, Su Depoları temizliği, dezenfektanı, Epoksi boya ile; Haşerelere karşı Genel ilaçlama hizmeti vermektedir.
KORONAVİRÜSÜ1994 yılı itibari ile Merkezi Erzurum’da kurulan ve başta ilaçlama, dezenfeksiyon ve hijyen üzerine çalışma şirketimiz BETİS Dezenfeksiyon ve Hijyen servisi olarak 2009 ve 2015 yıllarında çıkan HRN1 domuz gribine karşı yapmış olduğumuz çalımalar ile Erzurum başta olmak üzere tüm Doğu Anadolu bölgesinde hijyen ve dezenfeksiyon çalışmaları ile üstün deneyim elde etmiş olmamız nedeni ile siz değerli Erzurum ve tüm Türkiye de bu tecrübelerimizi deneyimli kadrolarımız ile sizlerle paylaşmak bizim için mutluluk verecektir.

 

SU DEPOSU TEMİZLİĞİ VE DEZENFEKTAN

AÇIK ALAN İLAÇLAMA

DOĞU ANADOLU BÖLGESİNDE BELEDİYELERİ ÖZELLEŞTİREN TEK FİRMA OLMA GURURUNU YAŞIYORUZ

Sivrisinek, karasinek ve özellikle çevrelerine büyük maddi zararlar açan fareler kent yaşamını huzursuz kılan en önemli zararlılardır. Verdikleri maddi zararların ötesinde taşıdıkları parazit ve mikropları yiyeceklerimize-içeceklerimize bulaştırarak, kan emerek, birçok tehlikeli hastalığın oluşmasına, bulaşmasına, yayılmasına yol açarlar.

Bu zararlıların her biri süratle üreme , değişen koşullara hızlı uyum sağlayarak yaşamlarını sürdürme, insanların verdikleri mücadeleye karşı yeni savunma becerileri ve yaşam tarzları geliştirme yeteneklerine sahiptirler.

Sivrisinek, karasinek ve fare gibi zararlılarla mücadele, kentlerin en önemli sağlık sorunu haline gelmiştir. Eskiden "Sağlık Bakanlığı Sıtma Savaş Teşkilatı "nca yürütülen bu mücadele, daha sonraki yıllarda belediyelere bırakılmıştır.

Yüklü kent sorunları ve hızlı büyümenin getirdiği sosyal problemlerle uğraşan belediyeler, oldukça spesifik konuları içeren pest kontrol hizmetlerini Sağlık Bakanlığının yetkilendirdiği uzman firmalara yaptırmaya başlamışlardır.

SİVRİSİNEK KONTROL YÖNTEMLERİ;
Tesbit edilen üreme ve barınma yerlerinde aşağıdaki işlemler yapılmalıdır.
~ Birikinti sular boşaltılmalı,
~ Foseptik kapakları kapatılmalı,
~ Kanallara akıntı verilmeli,
~ Çukurlar doldurulmalı,
~ Otlanma engellenmelidir.

Betis Genel İlaçlama ;                                                                               İşte bu çok önemli halk sağlığı görevini üstlenmiş olup; belediyeler, büyük yerleşkeler, konutlar, okullar, işyerleri, imalathaneler, siteler gibi insanların toplu yaşadığı alanlarda haşereyle mücadele hizmetinde kesin çözümler üretmektedir

 AÇIK ALAN ERZURUM AZİZİYE BELEDİYESİ İLAÇLAMA ÇALIŞMALARI...

PEST KONTROL HİZMETLERİ                Pest Kontrol Hizmetleri iki aşamada gerçekleşir; Mücadelenin birinci aşaması; üreme ortamlarının oluşturulmaması, mevcut üreme ortamlarının kaldırılması ve iyi bir çevre düzenlemesidir.Bu konuda üc retsiz danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

İkinci aşaması ise; kimyasal ve biyolojik mücadeledir. Kimyasal ve biyolojik mücadeleye başlamadan önce bölge etüd edilir, haritası çıkarılır, o bölgede yapılacak mücadelenin uygulama planı çıkarılır ve ilaçlama İşlemine başlanır.

Larva Mücadelesi : Larva mücadelesi en uygun ve en ekonomik mücadele yöntemidir. Bu uygulama ile haşaratın ergin hale geçmesine fırsat verilmemiş olunur. Zaralıyı kaynağında yok etmek, ilaçlama maliyetini asgariye indirmek, çevreye ve insana saygı bu yöntemin en önemli özellikleridir. Etüd edilerek haritası çıkarılan bölgedeki jit alanları uygun aralıklarla ve yeterli dozlarda ilaçlanarak üreme önlenir.
Uçkun görülmeye başlandığında larva mücadelesini desteklemek amacıyla uçkun mücadelesine de başlanır. Ancak; uçkun mücadelesi yapılıyor diye larva mücadelesinden vazgeçilmez. Her ikisine birden devam edilir.

AÇIK ALANDA HORASAN BELEDİYESİ İLAÇLAMA ÇALIŞMALARI 

Betis Genel İlaçlama, larva mücadele sinde; doğaya ve canlılara hiçbir yan etkisi olmayan, balık çiftliklerinde ve içme sularında bile kullanılabilen ilaç lar kullanmaktadır.

Kışlak Mücadelesi: Havaların soğumasıy la birlikte kışlaklara çekilen karasinek ve sivrisineklerin yerleri bölge etüt çalışmalarımızla tespit edildiğinden, bu gibi barınaklar uygun zamanlarda periyodik olarak ilaçlanır

Kışlak ilaçlaması, larva mücadelesi kadar önemlidir.             

Uçkun ( Ergin) Mücadelesi: Larva ve kışlak mücadelesi yapılmasına rağmen sağ kalan ve mücadele edilmemiş çevrelerden gelen uçkunlar için, açık alanda hacimsel mücadele yapılır.

Bu mücadelenin esası, uçkunun yoğun olarak havada bulunduğu saatlerde; sıcak sisleme (termal fog) veya soğuk sisleme (ULV) yöntemleriyle ilaçlama yaparak havada yok etmektir.

Çaba İlaçlama Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ve Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlar kullanmaktadır

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam30
Toplam Ziyaret103834
Takvim
SAAT
HİDROJEN PEROKSİT

HİDROJEN PEROKSİT

CAS numarası: 

7722-84-1

EC Numarası: 

231-765-0

PubChem: 

784

ChemSpider: 

763

Donma noktası : 

-0,43°C

Kaynama noktası : 

150,2°C

Molar kütle: 

34,0147 g / mol

Yoğunluk: 

1.135 g/cm3 (20 ° C, 0) 1.450 g/cm3 (20 ° C, saf)

Asitlik (pKa): 

11.75

Kırılma indeksi (nD):

 1,4061

Viskozite: 

1.245 cP (20 ° C)

Dipol moment: 

2.26 D

 

Açıklama

Standart Verileri
Kimyasal formülü H2O2 olan renksiz ve kokusuz bir sıvı olup, suda ve alkolde çözünebilen,ortama bağlı olarak indirgen ve yükseltgen özellik gösterebilen,kimyasal olarak kararlı olmayan,yoğun sıvı formunda bir kimyasaldır. Kolaylıkla su ve oksijen vermek üzere bozunabilmektedir. % 70- 90 aralığındaki H2Oçözeltileri patlayıcı özellik gösterebilmektedir.Metal safsızlığının katalitik etki gösterdiği durumlarda bu maddenin bozulma hızı artmaktadır.Derişik halde oldukça tahriş edicidir.

Genel Bilgi

 Üretim ve Reaksiyonları

Hidrojen peroksit doğada kar ve yağmur içerisinde az miktarda bulunmaktadır. Eski zamanlarda baryum oksidin havada 500°C’ye ısıtılması ile elde edilen baryum peroksidin sülfat asidi ile muamelesinden elde edilmekteydi.

 BaO2 H2SO 4  -- › BaSO 4 H22
Suyun elektrolizi esnasında katot çevresinde meydana gelir Etil antrakinonun otoksidasyonundan elde edilebilmektedir. Derişik sülfat asidi elektroliz edildiğinde peroksidisülfat asidi elde edilir. İkincil reaksiyon olarak oluşan maddenin su ile reaksiyonundan hidrojen peroksit elde edilebilmektedir.

H2S28 2H2O -- › 2H2SO4 H2O2

Kullanım Alanları

Kimya
% 3’lük çözeltisi oksijenli su olarak,% 70’lik çözeltisi organik maddeleri ve anorganik iyonları oksitlemede kullanılmaktadır.0 luk çözeltisi perhidrol adı altında bu sektörde kullanım alanı bulmaktadır.

Tekstil
% 30-50 arasındaki konsantrasyonları tekstil sanayiinde pamuklu kumaşları beyazlatmak maksadıyla kullanılmaktadır.

Hijyen
% 3-4’lük çözeltisi oksijenli su olarak mikrop öldürücü,temizleyici olarak kullanılmaktadır.

Gıda
Gıda maddelerinde beyazlatıcı olarak kullanılabilmektedir.

Kozmetik
% 3-6’lık çözeltisi kozmetik sektöründe saç boyalarında katkı maddesi olarak ve saç sarartılması amacıyla kullanılmaktadır.

Su
Su arıtma sistemlerinde Trihalometanlar ve haloasetik asitleri azaltırken, su arıtmada hidrojen peroksit,koku azaltma,su tadı değiştirme,ozon miktarını artırma veya azaltma maksadıyla kullanılmaktadır.


Tarım
Hidroponik olarak bazı çiftçilik sulama çözümlerinde hidrojen peroksit zayıf solüsyon halinde kullanılmaktadır.

Patlayıcı
Bu sektörde organik peroksit patlayıcısı oluşturmak için kullanılmaktadır.

 

Hava Durumu