• TEMİZLİK % EVDE BAKIM & SU DEPOSU TEMİZLİĞİ & HAŞERE İLAÇLAMA
    • Şirketimi Ev, İş Yeri, Kurum Temizliği; Evde Hastanelerde, Hasta, Yaşlı, Yatalak, Çocuk, Bebek, Bakımı ve refakatçilik hizmetleri, Su Depoları temizliği, dezenfektanı, Epoksi boya ile; Haşerelere karşı Genel ilaçlama hizmeti vermektedir.
KORONAVİRÜSÜ1994 yılı itibari ile Merkezi Erzurum’da kurulan ve başta ilaçlama, dezenfeksiyon ve hijyen üzerine çalışma şirketimiz BETİS Dezenfeksiyon ve Hijyen servisi olarak 2009 ve 2015 yıllarında çıkan HRN1 domuz gribine karşı yapmış olduğumuz çalımalar ile Erzurum başta olmak üzere tüm Doğu Anadolu bölgesinde hijyen ve dezenfeksiyon çalışmaları ile üstün deneyim elde etmiş olmamız nedeni ile siz değerli Erzurum ve tüm Türkiye de bu tecrübelerimizi deneyimli kadrolarımız ile sizlerle paylaşmak bizim için mutluluk verecektir.

 

SU DEPOSU TEMİZLİĞİ VE DEZENFEKTAN

HAKKIMIZDA 

1994 yılı itibari ile Merkezi Erzurum’da kurulan ve başta ilaçlama, dezenfeksiyon ve hijyen üzerine çalışma şirketimiz BETİS Dezenfeksiyon ve Hijyen servisi olarak 2009 ve 2015 yıllarında çıkan HRN1 domuz gribine karşı yapmış olduğumuz çalımalar ile Erzurum başta olmak üzere tüm Doğu Anadolu bölgesinde hijyen ve dezenfeksiyon çalışmaları ile üstün deneyim elde etmiş olmamız nedeni ile siz değerli Erzurum ve tüm Türkiye de bu tecrübelerimizi deneyimli kadrolarımız ile sizlerle paylaşmak bizim için mutluluk verecektir.

Gerek hizmet alanında gerekse belediye tüm kurum ve kuruluşlara dezenfektan satışları hizmet vermektedir.

Virüs ilaçlama uygulamaları ülkemizde halen dezenfeksiyon uygulamaları altında yapılan özel olarak isimlendirilmemiş uygulamalardır. Ancak özellikle 2019 Aralık ayı itibari ile Çin’de baş gösteren Corona virüs salgını sebebi ile yerleşim alanlarında virüs dezenfeksiyonu için bu uygulamalar ismi ile talep edilmeye başlanmıştır.

Bilinmesi gereken asıl nokta ise virüs ilaçlama ve virüs dezenfeksiyon hizmetinin ve uygulamalarının özel bir işlem olduğu bakteri ve diğer mikroorganizma dezenfeksiyon uygulamalarından bazı farklar ile ayrıldığıdır. İlk farklılık kullanılan dezenfektanların içeriği ve kullanım şekillerinden kaynaklıdır. Ayrıca virüs ilaçlama uygulaması da bir böcek ilaçlama uygulaması değildir.

CORONA VİRÜSÜ TEHDİTİ İÇİN TEK ÇÖZÜM DEZENFEKSİYON UYGULAMASI

Hijyen ve  Dezenfeksiyon işlerinde Kullanmış olduğumuz ürünümüz Dünya Sağlık Örgütü ( WHO ) Laboratuvarları tarafından kabul görmüş tek dezenfektandır. En az kalıcılık süresi 20 gündür. Biz bu ürünü hem hizmet alanında kullanıp hem de satışını yamaktayız.

BETİS dezenfeksiyon ve Hijyen servisi olarak "Corona (COVID-19) Virüsü" dahil olmak üzere tüm virüs ve bakteriler için etkili, yayılmasını engelleyici ve öldürücü "Mikrobiyal Dezenfeksiyon" ve "Fumigasyon Uygulamaları" yapmaktayız.

Potansiyel risk altında olan AVM'ler, İşyerleri, Fabrikalar, Hastaneler, Okullar, Evler, Siteler Gıda İşletmeleri ve Kamu kurum ve kuruluşları dahil şüpheli herhangi bir durumda veya endişelerinizi gidermek için Erzurum başta olmak üzere Türkiye genelinde hizmet vermekteyiz.

Corono Virüsü Nedir?

Virüs ilaçlaması taleplerinin nedeni olan corono virüsü aslı olarak bir virüs ailesine verilen bir isimdir. Salına neden olan virüs Dünya Sağlık Örgütü tarafından Covid 19 olarak adlandırılmıştır. Bu aileye üyesi virüsler de SARS, Mers-Cov ismi ile daha önce de insanlar arasında salgınlara sebep olmuşlardır. Corono virüsü de önceki selefleri gibi üst solunum yollarını etkileyen bir virüstür. Yarasalardan hayvanlara ve oradan insanlara geçtiği düşünülmektedir. Corona ailesine üye virüsler uzun yıllardır bilinmesine karşın bu virüse karşı bir antiviral geliştirilememiş olması virüsü belli oranda ölümcül yapmaktadır. Özellikle üst solunum yolunda tahribata yol açan zatüreye sebep olması nedeni ile çocuklar, yaşlılar ve bağışıklık sistemi düşük olan insanlarda ölüm oranı artmaktadır. Covid 19 olarak adlandırılan bu virüs akciğerlerde bağlandığı gen sebebi ile öncekilerden daha tehlikeli olmuştur. Bu gen insanları üst solunum yolu enfeksiyonlarından koruyan bir mekanizmayı sağladığı için virüs bu mekanizmaya zarar verince enfeksiyonlara karşı savunmasız kalmaktadır. Daha çok asya kökenli kişilerde bulunan bu gen nedeni ile de asya kökenli kişiler bu virüslerden daha fazla etkilenmiştir. Siyah ve beyaz ırktan insanlarda da aynı gen olmasına rağmen daha az oranda olması virüs aktivasyonunu kısıtlasa da tehlikesini tamamen azaltmamıştır. Özellikle Covid 19 virüsü daha fazla yayılma ve ölüm oranı ile dünya çapında bir salgına dönüşmek üzeredir. Bir çok bilim adamı tarafından da dünya çapında salgın olarak bilinen pandemik sıfatı ile tanımlanmaktadır. İster Corono virüsleri ister, grip ve benzeri virüsler olsun solunan hava ile bulaştıklarından çok hızlı bir yayılma gösterirler. Yaşam alanlarında da uzun süre canlı kalan bu tip virüsler ile temas halinde ellerden ağıza ve buruna oradan akciğerlere geçtiklerinden yaşam alanlarının sterilizasyonu ve dezenfeksiyonu hayati önem kazanmıştır. Bu virüsten korunma yolları arasında ilk sırada hijyen ve dezenfeksiyon önlemleri gelir. Daha sonra bağışıklık sistemini güçlü tutma ve bol su içme önemlidir. Bol su içmek ağıza ulaşmış virüsleri mideye yönlendirerek akciğerlere ulaşmasını engellediği için önemlidir. Bu virüsler mide asidi tarafından yok edilir.

Toplu Yaşam Alanlarında Virüse karşı Dezenfeksiyon işlemleri nasıl yapılır?

Başta da belirttiğimiz gibi bakteri ve virüs dezenfektanları farklılık gösterir. Bakterileri öldüren bazı dezenfektanlar virüsleri öldürmeye bilir. Bu sebeple yüzey temizliğinde kullanacağınız dezenfektanlarda virüs öldürme özelliğinin bulunup bulunmadığına dikkat edin. Çamaşır suyu, klor gibi dezenfektanlar hem virüslere hem bakterilere etkili olmalarına rağmen kullanımları insan sağlığına da zarar verebilir.

Ayrıca havadaki virüsler içinde etkili olamazlar. Havadaki virüsleri de temizlemek için hidrojen peroksit içeren virüs dezenfektanları kullanmak esastır.

Neden BETİS Hijyen ve Dezenfeksiyon Firması?

Virüs ilaçlama istekleri dünyadaki olumsuz gelişmeler ile beraber akla gelen uygulamalar olmuştur. Ancak BETİS olarak zaten bu tür uygulamaları uzun yıllardır yapmaktayız. Hangi dezenfektanların kullanılıp kullanılmaması gerektiği, uygulamaların nasıl verimli yapılacağı gibi önemli noktalarda tecrübelerimiz büyüktür. Virüs ilaçlama ve dezenfektan uygulamalarının her noktasına araştırmalarımız doğal olarak gerçekleşmiştir. Maalesef ülkemizde de virüs ilaçlama konusunda fazla bilgi sahibi bir firma da yoktur. Bu tür uygulamalar zaten sertifikasyona bağlı olduğu için gerekli sertifikasyonlara sahip firma sayısı da çok azdır. BETİS Hijyen ve Dezenfeksiyon yılların vermiş olduğu deneyim ve tecrübe ile gerek uygulama gerekse dezenfektan satışları ile siz değerli halkımızın yanındadır.

  

CORONA VİRÜSÜ TEHDİTİ İÇİN DEZENFEKSİYON UYGULAMASI

 

BETİS Hijyen ve Dezenfeksiyon servisi Olarak "Corona (COVID-19) Virüsü" dahil olmak üzere tüm virüs ve bakteriler için etkili, yayılmasını engelleyici ve öldürücü "Mikrobiyal Dezenfeksiyon" ve "Fumigasyon Uygulamaları" yapmaktayız. Potansiyel risk altında olan AVM'ler, İşyerleri, Fabrikalar, Hastaneler, Okullar, Gıda İşletmeleri ve Kamu Binaları dahil şüpheli herhangi bir durumda veya endişelerinizi gidermek için Türkiye genelinde hizmet vermekteyiz.  

1

   A - Günlük Temizliğin Detayları 
 Temizlik yapan personel öncelikle temizlik yapılacak olan bölgedeki tüm çöpleri toplayarak, çöp poşetlerini değiştirir.Eşyaların tozu alınır.Toz alma işlemi en üstten başlayıp aşağıya doğru inerek, tüm dolap, masa, sehpa, koltuk, sandalye vs. eşyaların tozu uygun temizlik maddesi ile seyreltilmiş temizleme suyu ile ıslatılıp, iyice sıkılmış nemli bezlerle yapılır.Bilgisayar, fotokopi, faks vb. elektronik cihazların tozları kuruya yakın bezlerle alınacaktır.Eşyaların temizliğinden sonra zeminlerin temizliği yapılır.
 -Zeminde mevcut ise halı zeminler vakumlu elektrik süpürgesi ile süpürülür.
 -Sert zeminler ise zemin türüne göre uygun bakım maddesi kullanılarak presli kova ve moplarla silinir.
 -Tuvalet, banyo gibi enfeksiyon riskli yüksek saniter alanlar dezenfekte özellikli maddeler ile temizlenir. Bu bölgelerde kullanılan bez,fırça vb. malzeme kesinlikle diğer alanlarda kullanılmaz.

B - Haftalık Temizlik Hizmetleri :
Haftalık temizlik hizmetleri genellikle hafta sonu günlerinden birinde sabah saat 09.00 'da başlayıp bitene kadar devam eder.Günlük temizliğe nispeten daha geniş bir zamana yayılabilen bu hizmette daha detaylı bir temizlik yapabilme olanağı vardır.Günlük temizlik hizmetinde yapılan temizlik tekrarlanır.Temizliğe ek olarak her gün temizlenmesi gerekmeyen veya mümkün olmayan dolap üstleri, bilgisayar, fotokopi vb. cihazların altları, masa ve sandalye ayakları, duvarlarda bulunan resim ve pano çerçeveleri, depo ve arşiv bölümleri kalorifer petek aralıkları, yangın söndürme cihazları gibi alet ve ekipmanın tozları alınır.
 -Tüm kapılar silinir. - Ofis duvar ve tavanlarında örümcek ağları temizlenir.
 - Aydınlatma düğmeleri ile telefon apreyleri silinir.
 - Camlar içli-dışlı silinerek doğramalar silinir.
 - Saniter alanlarda her gün yapılamayan kapılar ve fayansların dezenfektesi ve temizlikleri sağlanır.
 - Bakım sözleşmesinde belirtilmesi durumunda bahçe,ara yollar vb. dış çevrede birikmiş yaprak, kağıt, şişe gibi atıklar toplanarak mıntıka temizliği sağlanır.
 -Gerekli görülürse özellikle yaz aylarında çöp bidonları ilaçlanarak, çevrede sinek oluşumu önlenir.
C - Aylık Temizlik Hizmetleri :
Aylık temizlikte belli periyotlar çerçevesinde yapılır.Jaluzi Temizliği:Üç ayda bir kez yapılması gereken bir hizmettir. Aydınlatma malzemelerinin temizliği: Bu hizmetin altı ayda bir yapılması gerekmektedir.Duvar Temizlikleri: Yalnız yağlı boya ve saten boyalı duvarlar için yapılabilen bu hizmet ,uygun yağ çözücü maddelerle kullanılarak duvarların silimi yapılır. Bu hizmet yapılırken duvarların bazı lekeleri zamanla emebileceği bilinmelidir.Ayda bir defa taş zeminler makineler ile yıkanır ve derz arası temizliği yapılır.
EV TEMİZLİĞİ:
Ev temizlik hizmetimizde bütün personellerimiz yaşanılan yerin öneminin bilincindedirler.Ev temizlikleri tür olarak evin durumuna göre bir kaç çeşittir..Ev durumuna göre eşyalı (dayalı-döşeli),yeni boş ev (taşınma öncesi veya taşınma sonrası),yangın sonrası (boya-badana dahil yapılmaktadır),su ve sel baskını sonrası temizlik.
Hizmet taleplerinizde gerekli olan tüm malzeme ve ekipmanlar firmamızca gönderilerek sizden ayrıca bir ücret talep edilmemektedir.  

* Ofis ve Büro Temizliği:
Ofis temizlikleri günlük hizmet olabildiği gibi haftalık ve aylık temizlik olarak da yerine getirilir. Ofis ve büroların temizliği hakkında bize ulaşarak, { (0442 ) 233 73 96 } temizlik hizmetleri periyotları hakkında bilgi alabilirsiniz.
* Fabrika İşyeri Temizliği:
İş yerleri ve fabrikaların belirli sürelerle ve periyolarla temizliğini kapsar. Sadece cam temizlik hizmeti olabildiği gibi genel bir temizlikte yapılabilmektedir.Fabrika ve işyerinizde çalışma konunuza özel dezenfekte ve temizleyiciler ile temizlenecek bölgeye müdahale etmekteyiz. Bu konuda ücretsiz expertiz hizmetimizi isteyebilir, periyodik temizlik konusunda hizmet anlaşması talep edebilirsiniz.Fabrikanız için temizlik personeli tedariği için bize ulaşabilirsiniz.
* İnşaat Sonrası Temizlik:
İnşaat sonrası veya tadilat sonu temizlikler, taşınma öncesi ve sonrası tüm boş mekanların temizliğini kapsar.
* Dış Cephe ve Cam temizliği:
Plaza, bina, apartman, işhanı v.b. çok katlı binaların dış cephesi kule vinç ile,askılı asansör ile veya iskele yardımı ile temizlik yapılmaktadır.
* Banka ve Market temizliği:
Daimi temizlik ve bakım sözleşmesi yapılarak,şartlar içerisinde düzenli banka veya vardiyalı sistemle market reyon, zemin ve büro temizliği yapılır
* Sağlık Kuruluşları:
Kimyevi atık maddelerin özel araçlara yerleştirilmesi ileri hijyen ortamlarının sağlanması ve korunması ile birlikte temizliğin sürekliliği sağlanır.
 
Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam26
Toplam Ziyaret170936
Takvim
SAAT
Hava Durumu